Інформація
Пошук

Акумулятори для авто: основні параметри та поради з експлуатації

Акумулятор на авто — вид електричної акумуляторної батареї (АКБ), яка подає необхідну для запуску двигуна енергію, є джерелом живлення для електричних приладів автомобіля, а також забезпечує додаткову подачу енергії, коли потужності генератора не вистачає. Без цього елемента машині просто не обійтися, особливо в холодну пору року.

Щоб покупка автомобільного акумулятора не розчарувала, слід розібратися в його технічних характеристиках. Усі значення, як правило, вказані у посібнику з експлуатації автотранспорту. Крім того, ви завжди можете звіритись з етикеткою на попередньому акумуляторі.


Основні параметри акумуляторів

1. Місткість

Одна з основних параметрів, що означає доступний запас енергії. Для легкових автомобілів може становити від 45 до 66 А·год, для дизелів та позашляховиків – 75-90 А·год. Не можна брати акумулятор з більшою або меншою місткістю, ніж рекомендує виробник для конкретного авто.

2. Пусковий струм

Параметр, що позначає максимальну величину струму, який подається на стартер для запуску двигуна –18 °С. Вказаний в амперах, і що вище цей показник, то легше заводиться двигун. Вимірюється відповідно до стандартів: у Німеччині – DIN (до 9 В протягом 30 с), у Європі – EN (розрядка до 7.5 В протягом 10 секунд), у США – SAE (до 7.2 В протягом 30 с).

У середньому пусковий струм для транспорту з бензиновим мотором становить 255 А, для дизелів — близько 300 А. Тобто чим масивніша машина, тим він більший повинен надходити від акумулятора. У будь-якому випадку значення пускового струму нового пристрою не повинно бути меншим, ніж у старого. Якщо цей показник буде нижчим, є ризик, що за мінусової температури мотор не запуститься.

3. Габарити

Для легкових авто сьогодні застосовуються такі основні типорозміри, як європейський і азіатський. Перший нижче за висотою і довшим, другий — вищим і вже. Оскільки місце для установки проєктується виключно під габарити виробу, втиснути туди акумулятор іншого розміру не вдасться.

4. Полярність

Може бути прямий — це коли електрод зі знаком "+" розташований зліва, і зворотний — коли він знаходиться з правого боку. Акумулятори із прямою полярністю часто зустрічаються на вітчизняних авто. На іномарках у більшості випадків встановлені АКБ зі зворотною полярністю.

Щоб визначити необхідну для вашого авто полярність, подивіться на свою стару АКБ. Розверніть її так, щоб електроди знаходилися ближче до вас, та зверніть увагу на розташування плюсового виведення.


Корисні поради щодо експлуатації акумулятора

  • після покупки зарядіть пристрій малим струмом приблизно 2-3 години;
  • слідкуйте за рівнем заряду: чим він нижчий, тим швидше зменшується ресурс акумулятора; і не допускайте повного розряду;
  • доглядайте за клемами, очищаючи їх від сольового нальоту, що погіршує контакт і може спровокувати недозаряд акумулятора;
  • ніколи не перевертайте навіть суха заряджену АКБ.
263